X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سالمندان اراک ،بیایید با هم به آینده فکرکنیم
مجموعه مقالاتی پیرامون سالمندان آلزایمری
آرشیو
موضوع بندی
دوشنبه 4 اسفند‌ماه سال 1393
آلزایمردرراه است

آلزایمر در راه است

ایران ۵۰۰ هزار نفر مبتلا به آلزایمر دارد

 رئیس انجمن تقویت حافظه ایران با اشاره به اینکه ایران ۵۰۰ هزار نفر مبتلا به آلزایمر دارد، گفت: در ایران در هر هفت دقیقه و در جهان هر چهار ثانیه یک نفر مبتلا به آلزایمر می‌شود.

محمد سیدا سه‌شنبه شب در همایش تقویت حافظه در سالن اجتماعات هلال‌احمر مازندران، اظهار داشت: عظمت علم در عمل به آن است.وی با اشاره به اینکه نخستین قدم تقویت حافظه، اعتماد به حافظه است، بیان داشت: از تکنیک‎های مهم تقویت حافظه، تمرکز فکر است. سیدا با بیان اینکه اگر از مغز استفاده نکنیم، کند عمل کرده و پیر می‌شود، تصریح کرد: نوشیدن مایعات و به ویژه آب، کمک مهمی برای تقویت حافظه است.

  

 رئیس انجمن تقویت حافظه ایران با اشاره به اینکه زمانی که تشنه بمانیم، مغز کوچک می‌شود، افزود: با این روند ممکن است فرد در عرض سه ماه به فراموشی مبتلا شود.

وی با بیان اینکه می‌توان آگاهانه از دو نیم‌کره چپ و راست مغز استفاده کرد، ادامه داد: به این طریق که از طرف مخالف بدن به صورت آگاهانه استفاده کنیم.


عضو انجمن تقویت حافظه آمریکا و سوییس با اشاره به اینکه با انجام بازی‌های فکری، شطرنج، حل کردن جدول و… باید از ذهن استفاده کرد، گفت: ذهن افراد پیر را به بهانه‌های مختلف و با سوال پرسیدن، درگیر کنید تا به فراموشی مبتلا نشوند.

وی با بیان اینکه اعتماد به مغز، یادآوری، یادگیری مطلب جدید، اکسیژن‌رسانی به مغز، ایجاد تنوع در زندگی، سازماندهی و دسته‌بندی کردن مطالب، محاسبات ذهنی ریاضی و… از تاثیر مثبت در تقویت حافظه دارد، تصریح‌کرد: تنها دو درصد از وزن بدن به مغز تعلق دارد اما بیش از ۲۰ درصد از اکسیژنی که به بدن می‌رسد صرف کارهای مغز می‌شود و کسانی که در شهرهای بزرگ و آلوده زندگی می‌کنند بیشتر از کسانی که در مناطق خوش آب و هوا زندگی می‌کنند، دچار فراموشی می‌شوند.

سیدا با اشاره به اینکه آمار افراد مبتلا به آلزایمر در حال افزایش است، گفت: در ایران بیش از ۵۰۰ هزار نفر مبتلا به آلزایمر هستند. وی با بیان اینکه در ایران در هر هفت دقیقه یک نفر مبتلا به آلزایمر می‌شود، ادامه‌ داد: در دنیا در هر چهار ثانیه یک نفر مبتلا به آلزایمر می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه فراموشی در شرایط عادی وجود ندارد، اظهار داشت: فراموشی مربوط به زمانی است که یک قسمت از مغز آسیب دیده باشد. وی با بیان اینکه علاقه از شروط موثر در یادگیری است، متذکر شد: خواب نیمروز به مدت ۶ تا ۱۲ دقیقه روشی جالب برای تقویت حافظه است.

رئیس انجمن تقویت حافظه ایران خاطرنشان‌کرد: اگر دو نیم‌کره چپ و راست مغز را با هم به کار بگیریم، حافظه حداقل پنج برابر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از هوش افراد در هفت سال نخست و مابقی تا سن ۱۷ سالگی زندگی شکل می‌گیرد و بعد از آن هوش افزایش نمی‌یابد، گفت: اما در هر سنی باشید می‌توان حافظه را تقویت کرد. سیدا با بیان اینکه ۷۰ درصد وقت ما صرف ارتباطات می‌شود، یادآور شد: کسی موفق است که بتواند ارتباطات موفق داشته باشد.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 250583


Speakeasy Speed Testfa.wikipedia

dahio!

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها